Til forsiden
Sport

Slik spilles norsk fotball på TV 2

Slik sendes de første 15 rundene i Eliteserien, OBOS-ligaen og Toppserien på TV 2.

SERIEMESTER 2023: Bodø/Glimt kunne løfte pokalen i 2023. Nå er terminlisten for 2024 klar!Foto: Mats Torbergsen / NTB

Nå kan vi endelig presentere hvordan kampene skal vises på TV 2. For de som vil se alt er det TV 2 Play som gjelder, og så vil også utvalgte kamper i alle ligaene vises på TV 2 sine åpnekanaler, forteller sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.


Se alle kampene på TV 2 Play!

TV 2 Play som blir hjemmet for absolutt alle kampene, er lett tilgjengelig via alle de kjente TV-distributørene. I tillegg til at man som alltid kan få tilgang direkte via TV 2 Play.

Det skal være enkelt å se fotball på TV 2. Derfor er vi glade for at TV 2 Play nå er tilgjengelig over alt, sier Jansen Hagen.

Slik spilles Eliteserien

Søndag 31. mars:
Odd - Haugesund 16.00

Mandag 1. april:
Fredrikstad - Bodø/Glimt 14.30
Lillestrøm - Kristiansund 17.00
Molde - Strømsgodset 17.00
Rosenborg - Sandefjord 17.00
Tromsø - Brann 17.00
Viking - Sarpsborg 08 19.15

Tirsdag 2. april:
KFUM Oslo - HamKam 19.00

Lørdag 6. april:
Bodø/Glimt - Viking 18.00

Søndag 7. april:
Kristiansund - KFUM Oslo 14.30
HamKam - Molde 17.00
Haugesund - Lillestrøm 17.00
Sandefjord - Tromsø 17.00
Sarpsborg 08 - Odd 17.00
Strømsgodset - Rosenborg 17.00
Brann - Fredrikstad 19.15

Lørdag 13. april:
Fredrikstad - Sarpsborg 08 18.00

Søndag 14. april:
Viking - Brann 14.30
Molde - Kristiansund 17.00
Odd - Sandefjord 17.00
Rosenborg - HamKam 17.00
Tromsø - Haugesund 17.00
Lillestrøm - Bodø/Glimt 19.15

Mandag 16. april:
KFUM Oslo - Strømsgodset 18.00

Onsdag 17. april:
Brann - HamKam 18.00 (16. runde)
Molde - Odd 18.00 (17. runde)

Søndag 21. april:
HamKam - Strømsgodset 14.30
Brann - Odd 17.00
Haugesund - Rosenborg 17.00
Kristiansund - Tromsø 17.00
Sandefjord - Lillestrøm 17.00
Sarpsborg 08 - KFUM Oslo 17.00
Viking - Fredrikstad 17.00
Bodø/Glimt - Molde 19.15

Lørdag 27. april:
Rosenborg - Bodø/Glimt 18.00

Søndag 28. april:
Fredrikstad - Sandefjord 17.00
KFUM Oslo - Brann 17.00
Lillestrøm - HamKam 17.00
Molde - Haugesund 17.00
Strømsgodset - Kristiansund 17.00
Tromsø - Sarpsborg 08 17.00
Odd - Viking 19.15

Lørdag 4. mai:
Brann - Rosenborg 18.00

Søndag 5. mai:
Bodø/Glimt - Strømsgodset 17.00
Haugesund - KFUM Oslo 17.00
Kristiansund - HamKam 17.00
Odd - Fredrikstad 17.00
Sandefjord - Molde 17.00
Sarpsborg 08 - Lillestrøm 17.00
Viking - Tromsø 19.15

Lørdag 11. mai:
Molde - Rosenborg 18.00

Søndag 12. mai:
Kristiansund - Bodø/Glimt 14.30
HamKam - Haugesund 17.00
KFUM Oslo - Fredrikstad 17.00
Sandefjord - Sarpsborg 08 17.00
Strømsgodset - Viking 17.00
Tromsø - Odd 17.00
Lillestrøm - Brann 19.15

Torsdag 16. mai:
Bodø/Glimt - Tromsø 18.00
Brann - Sandefjord 18.00
Fredrikstad - Strømsgodset 18.00
Haugesund - Kristiansund 18.00
Odd - Molde 18.00
Rosenborg - KFUM Oslo 18.00
Sarpsborg 08 - HamKam 18.00
Viking - Lillestrøm 18.00

Mandag 20. mai:
HamKam - Bodø/Glimt 17.00
KFUM Oslo - Odd 17.00
Kristiansund - Brann 17.00
Lillestrøm - Fredrikstad 17.00
Molde - Sarpsborg 08 17.00
Sandefjord - Viking 17.00
Strømsgodset - Haugesund 17.00
Tromsø - Rosenborg 19.15

Fredag 24. mai:
Bodø/Glimt - KFUM Oslo 19.00

Lørdag 25. mai:
Fredrikstad - Tromsø 18.00

Søndag 26. mai:
Haugesund - Sandefjord 17.00
Odd - Lillestrøm 17.00
Rosenborg - Kristiansund 17.00
Sarpsborg 08 - Strømsgodset 17.00
Viking - HamKam 17.00
Brann - Molde 19.15

Onsdag 29. mai:
Bodø/Glimt - Sandefjord 19.00 (19. runde)
Brann - Kristiansund 19.00 (18. runde)
Tromsø - Fredrikstad 19.00 (18. runde)

Lørdag 1. juni:
HamKam - Brann 18.00

Søndag 2. juni:
Molde - Viking 14.30
Haugesund - Bodø/Glimt 17.00
KFUM Oslo - Sandefjord 17.00
Kristiansund - Sarpsborg 08 17.00
Strømsgodset - Odd 17.00
Tromsø - Lillestrøm 17.00
Rosenborg - Fredrikstad 19.15

Torsdag 27. juni:
Sandefjord - HamKam 19.00
Lillestrøm - KFUM Oslo 21.15

Fredag 28. juni:
Brann - Strømsgodset 19.00
Fredrikstad - Haugesund 19.00
Odd - Kristiansund 19.00
Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt 19.00
Tromsø - Molde 19.00
Viking - Rosenborg 21.15

Søndag 7. juli:
Bodø/Glimt - Brann 14.30
HamKam - Tromsø 17.00
Haugesund - Sarpsborg 08 17.00
KFUM Oslo - Viking 17.00
Kristiansund - Fredrikstad 17.00
Molde - Lillestrøm 17.00
Rosenborg - Odd 19.15

Mandag 8. juli:
Strømsgodset - Sandefjord 19.00

Fredag 12. juli:
Sarpsborg 08 - Rosenborg 19.00

Lørdag 13. juli:
Fredrikstad - Molde 17.00
Lillestrøm - Strømsgodset 17.00
Odd - HamKam 17.00
Sandefjord - Bodø/Glimt 17.00
Viking - Kristiansund 17.00
Brann - Haugesund 19.15
Tromsø - KFUM Oslo 22.00

Fredag 19. juli:
Bodø/Glimt - Odd 19.00

Lørdag 20. juli:
Sarpsborg 08 - Brann 18.00

Søndag 21. juli:
Strømsgodset - Tromsø 14.30
HamKam - Fredrikstad 17.00
Haugesund - Viking 17.00
Kristiansund - Sandefjord 17.00
Molde - KFUM Oslo 17.00
Rosenborg - Lillestrøm 19.15

Slik spilles Toppserien

Lørdag 16. mars:
Kolbotn - Røa 15.00
Rosenborg - Avaldsnes 15.00
Vålerenga - Stabæk 15.00
Åsane - Lyn 15.00
LSK Kvinner - Brann 16.45

Lørdag 23. mars:
Avaldsnes - Åsane 15.00
Brann - Vålerenga 15.00
Røa - LSK Kvinner 15.00
Lyn - Rosenborg 16.45

Lørdag 13. april:
LSK Kvinner - Avaldsnes 15.00
Rosenborg - Stabæk 15.00
Vålerenga - Kolbotn 15.00
Åsane - Røa 15.00
Brann - Lyn 16.45

Onsdag 17. april:
Stabæk - Kolbotn 18.00

Fredag 19. april:
Lyn - LSK Kvinner 18.00

Lørdag 20. april:
Avaldsnes - Stabæk 14.00
Røa - Vålerenga 14.00
Åsane - Brann 14.00
Kolbotn - Rosenborg 16.45

Tirsdag 23. april:
VIF - Stabæk 18.00

Lørdag 27. april:
Kolbotn - Avaldsnes 14.00
LSK Kvinner - Åsane 14.00
Rosenborg - Røa 14.00
Stabæk - Brann 14.00
Vålerenga - Lyn 16.45

Lørdag 4. mai:
Lyn - Stabæk 14.00
Røa - Avaldsnes 14.00
Åsane - Vålerenga 14.00
LSK Kvinner - Kolbotn 16.45

Søndag 5. mai:
Brann - Rosenborg 14.30

Fredag 10. mai:
Vålerenga - LSK Kvinner 18.00

Lørdag 11. mai:
Kolbotn - Lyn 14.00
Rosenborg - Åsane 14.00
Stabæk - Røa 14.00
Avaldsnes - Brann 16.45

Onsdag 15. mai:
Brann - Røa 18.00
LSK Kvinner - Stabæk 18.00
Lyn - Avaldsnes 18.00
Åsane - Kolbotn 18.00
Vålerenga - Rosenborg 19.05

Mandag 20. mai:
Kolbotn - Brann 14.30
Avaldsnes - Vålerenga 15.00
Røa - Lyn 15.00
Stabæk - Åsane 15.00
Rosenborg - LSK Kvinner 19.05

Lørdag 25. mai:
Avaldsnes - Rosenborg 15.00
Brann - Stabæk 15.00
LSK Kvinner - Røa 15.00
Lyn - Kolbotn 15.00
Vålerenga - Åsane 16.45

Lørdag 8. juni:
Lyn - Vålerenga 15.00
Rosenborg - Kolbotn 15.00
Røa - Stabæk 15.00
Åsane - Avaldsnes 15.00
Brann - LSK Kvinner 16.45

Lørdag 15. juni:
Avaldsnes - Røa 13.00
Kolbotn - Åsane 13.00
LSK Kvinner - Rosenborg 13.00
Stabæk - Lyn 13.00
Vålerenga - Brann 13.00

Lørdag 22. juni:
Rosenborg - Vålerenga 12.45
Brann - Avaldsnes 13.00
Lyn - Åsane 13.00
Røa - Kolbotn 13.00
Stabæk - LSK Kvinner 13.00

Lørdag 29. juni:
Avaldsnes - LSK Kvinner 15.00
Kolbotn - Stabæk 15.00
Vålerenga - Røa 15.00
Åsane - Rosenborg 15.00
Lyn - Brann 15.30

Lørdag 6. juli:
Avaldsnes - Kolbotn 15.00
Brann - Åsane 15.00
LSK Kvinner - Lyn 15.00
Røa - Rosenborg 15.00
Stabæk - Vålerenga 15.30

Slik spilles OBOS-ligaen

4.

Mandag 1. april:
Bryne - Start 17.00
Kongsvinger - Ranheim 17.00
Mjøndalen - Raufoss 17.00
Moss - Lyn 17.00
Sandnes Ulf - Egersund 17.00
Vålerenga - Sogndal 17.00
Aalesund - Stabæk 17.00
Åsane - Levanger 17.00

Lørdag 6. april:
Egersund - Åsane 16.00
Levanger - Moss 16.00
Lyn - Kongsvinger 16.00
Ranheim - Sandnes Ulf 16.00
Raufoss - Vålerenga 16.00
Sogndal - Mjøndalen 16.00
Stabæk - Bryne 16.00
Start - Aalesund 16.00

Søndag 14. april:
Vålerenga - Stabæk 17.00

Mandag 15. april:
Bryne - Levanger 19.00
Kongsvinger - Egersund 19.00
Mjøndalen - Start 19.00
Moss - Ranheim 19.00
Sandnes Ulf - Raufoss 19.00
Aalesund - Lyn 19.00
Åsane - Sogndal 19.00

Lørdag 20. april:
Egersund - Aalesund 16.00
Levanger - Kongsvinger 16.00
Ranheim - Åsane 16.00
Raufoss - Bryne 16.00
Sogndal - Moss 16.00
Stabæk - Mjøndalen 16.00
Start - Sandnes Ulf 16.00
Lyn - Vålerenga 18.00

Lørdag 27. april:
Bryne - Sogndal 16.00
Kongsvinger - Start 16.00
Moss - Egersund 16.00
Sandnes Ulf - Levanger 16.00
Aalesund - Raufoss 16.00
Åsane - Stabæk 16.00

Søndag 28. april:
Lyn - Ranheim 14.30
Mjøndalen - Vålerenga 14.30

Lørdag 4. mai:
Egersund - Lyn 16.00
Levanger - Sogndal 16.00
Mjøndalen - Aalesund 16.00
Raufoss - Åsane 16.00
Sandnes Ulf - Moss 16.00
Stabæk - Kongsvinger 16.00
Start - Ranheim 16.00
Vålerenga - Bryne 16.00

Lørdag 11. mai:
Bryne - Mjøndalen 16.00
Kongsvinger - Raufoss 16.00
Lyn - Levanger 16.00
Moss - Stabæk 16.00
Ranheim - Egersund 16.00
Sogndal - Sandnes Ulf 16.00
Aalesund - Vålerenga 16.00
Åsane - Start 16.00

Torsdag 16. mai:
Mjøndalen - Åsane 16.00
Aalesund - Sogndal 16.00
Levanger - Ranheim 18.00
Raufoss - Moss 18.00
Sandnes Ulf - Bryne 18.00
Stabæk - Lyn 18.00
Start - Egersund 18.00
Vålerenga - Kongsvinger 18.00

Tirsdag 21. mai:
Moss - Start 19.00

Onsdag 22. mai:
Bryne - Aalesund 19.00
Egersund - Levanger 19.00
Kongsvinger - Mjøndalen 19.00
Ranheim - Stabæk 19.00
Sogndal - Raufoss 19.00
Åsane - Vålerenga 19.00

Torsdag 23. mai:
Lyn - Sandnes Ulf 19.00

Søndag 26. mai:
Vålerenga - Levanger 14.30

Mandag 27. mai:
Bryne - Ranheim 19.00
Mjøndalen - Moss 19.00
Raufoss - Lyn 19.00
Sandnes Ulf - Kongsvinger 19.00
Stabæk - Egersund 19.00
Aalesund - Åsane 19.00

Tirsdag 28. mai:
Start - Sogndal 19.00

Fredag 31. mai:
Lyn - Mjøndalen 19.00

Lørdag 1. juni:
Egersund - Raufoss 16.00
Kongsvinger - Bryne 16.00
Levanger - Start 16.00
Moss - Aalesund 16.00
Ranheim - Vålerenga 16.00
Sogndal - Stabæk 16.00
Åsane - Sandnes Ulf 16.00

Søndag 9. juni:
Bryne - Åsane 17.00
Mjøndalen - Ranheim 17.00
Raufoss - Levanger 17.00
Sogndal - Egersund 17.00
Stabæk - Sandnes Ulf 17.00
Start - Lyn 17.00
Aalesund - Kongsvinger 17.00
Vålerenga - Moss 19.00

Søndag 16. juni:
Egersund - Vålerenga 15.00
Kongsvinger - Åsane 15.00
Levanger - Aalesund 15.00
Lyn - Sogndal 15.00
Moss - Bryne 15.00
Ranheim - Raufoss 15.00
Sandnes Ulf - Mjøndalen 15.00
Start - Stabæk 15.00

Søndag 23. juni:
Bryne - Lyn 17.00
Mjøndalen - Egersund 17.00
Raufoss - Start 17.00
Sogndal - Kongsvinger 17.00
Stabæk - Levanger 17.00
Vålerenga - Sandnes Ulf 17.00
Aalesund - Ranheim 17.00
Åsane - Moss 17.00

Lørdag 20. juli:
Egersund - Bryne 16.00
Levanger - Mjøndalen 16.00
Lyn - Åsane 16.00
Moss - Kongsvinger 16.00
Ranheim - Sogndal 16.00
Raufoss - Stabæk 16.00
Sandnes Ulf - Aalesund 16.00
Start - Vålerenga 16.00

Se mer sport med TV 2 Play

Med TV 2 Play kan du blant annet se:

  • Alle kamper fra Eliteserien og OBOS-ligaen
  • Alle kamper fra Champions League (utvalgte kamper i 4K)
  • Alle kamper fra La Liga
  • Toppserien
  • Ishockey, håndball, basketball, volleyball og innebandy
  • Mengder av annen sport

Hvem kan mest om Eliteserien? Sett sammen en tropp på 15 spillere og konkurrer mot venner og familie. Heder, ære og flotte premier står på spill - hver eneste runde.

Spørsmål om tilgang, pakker, 4K, eller teknisk hjelp?